روند بازار بلوئرهای جابجائی مثبت

اندازه بازار دمنده جابجایی مثبت در سال 2017 بیش از 2 میلیارد دلار بوده که این عدد نسبت به نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) با 6% افزایش همراه بوده است.
رشد صنعت تصفیه آب و فاضلاب یکی از عوامل اصلی در دامن زدن به رشد بازار دمنده های جابجایی مثبت (دمنده های لوب چرخشی) در سال های آینده خواهد بود. با رشد اقتصادی جهانی، تامین منابع آب طبیعی برای کاربردهای کشاورزی و صنعتی فشار زیادی را متوجه صاحبان صنعت می نماید.
کشاورزی، صنایع و مصارف خانگی سه مصرف کننده اصلی آب هستند. کشاورزی نزدیک به 70 درصد از مصرف آب جهانی را تشکیل می دهد و پس از آن صنایع با 20 درصد و مصارف خانگی با 10 درصد در رتبه های بعدی قرار دارند. با افزایش جمعیت و در نتیجه افزایش مصرف آب، در آینده ای نزدیک بحران بزرگی به نام آب روبرو خواهیم بود و به همین خاطر بازیافت آب در چند سال گذشته در تمام اقتصادهای بزرگ جهان اهمیت پیدا کرده است.
صنعت نفت و گاز و پتروشیمی یکی از مهمترین مشتریان بلوئرها هستند. افزایش پروژه های اکتشاف نفت و گاز در کشورهای مختلف، تقاضای محصول را در چند سال آینده افزایش خواهد داد. این محصول به طور گسترده در تقویت خط لوله، فشرده سازی گاز طبیعی و ذخیره سازی زیرزمینی گاز در حمل و نقل و ذخیره سازی نفت و گاز استفاده می شود.
صنعتی شدن سریع در آسیا و اقیانوسیه، شرکت های تولید کننده مواد شیمیایی متعددی را تشویق کرده است تا به دلیل نیروی کار مقرون به صرفه و مواد خام کم هزینه، تأسیسات تولید خود را در کشورهایی از جمله ویتنام، بنگلادش، هند، کره جنوبی، سریلانکا و اندونزی راه اندازی کنند. بازار دمنده های جابجایی مثبت در این منطقه از رشد صنایع شیمیایی بهره مند خواهند شد. آسیا تعداد زیادی تولید کننده بلوئر جابجائی مثبت در مقیاس کوچک و متوسط دارد با این تفاوت که بازار آن، بازار سازماندهی شده ای نیست. بنابراین، در بازه زمانی پیش بینی شده، پتانسیل رشد بسیار زیادی برای بازار دمنده های لوب وجود دارد.
بازار دمنده جابجایی مثبت، بر اساس محصول
در آینده پیش بینی می گردد که بازار بلوئرهای 3 لوب ( 3 پره ) با استقبال بالاتری همراه خواهد بود.طراحی 3 لوب به دلایل زیر دارای مزیت بیشتری نسبت به نسل ماقبل خود می باشد:
  •  افزایش طول عمر
  •  کاهش دادن فواصل سرویس
  •  میزان صدای پائین تر
  •  ایجاد اطمینان بالاتر
لازم به توضیح است که بلوئرهای 2 لوب ( 2 پره ) بیشترین سهم بازار را در فروش دمنده در سال 2017 داشته است. این برتری در سهم را می توان به طراحی ساده و در دسترس بودن آسان آن در بازار نسبت داد و علاوه بر این موضوع نمی توان از ارزان تر بودن بلوئرهای 2 لوب نسبت به 3 لوب به دلیل بهره بردن از متریال کمتر و سطح تکنولوژی پائین تر نیز چشم پوشی نمود. در حال حاضر بلوئرهای دو لوب بیشتر در مصارفی از قبیل هوادهی عمقی، جمع آوری گرد و غبار، خشک کردن پارچه و … مورد استفاده قرار می گیرد.
بازار دمنده جابجایی مثبت، بر اساس مشتری نهائی
در این بخش بازار بلوئرهای روتس را از منظر مشتری نهائی در سال 2017 مورد بررسی قرار می دهیم. هوای فرآوری شده بخشی ضروری در صنایع محسوب می گردد بنابراین، با دمنده های جابجایی مثبت، فرآیندهایی مانند تولید هیدروژن، جداسازی هوا و عملیات خنک کاری محقق می گردد. همچنین انتقال پنوماتیک یکی دیگر از اساسی ترین کاربردهای بلویر های هوا در صنعت می باشد.
صنعت نفت و گاز یکی از اصلی ترین مشتریان بلوئرهای جابجائی مثبت هستند. این محصول در صنعت نفت و گاز در مواردی مثل کراکینگ کاتالیزوری، هیدروکراکینگ، شکنش و اصلاح مورد استفاده قرار می گیرد. در فرآوری شیمیایی، این محصول جهت انتقال گاز و گازهایی از جمله استیلن، هیدروژن، اتیلن، وینیل کلرید، گاز خام سنتز، سولفید هیدروژن و گاز کوره آهک مورد استفاده قرار می گیرد.
تصفیه آب و فاضلاب سریعترین بخش در حال رشد در بازار جهانی دمنده های لوب می باشد. تصفیه پساب یا فاضلاب ، فرآیندی برای حذف آلاینده ها از پساب است که عمدتاً شامل فاضلاب های خانگی و پساب های صنعتی می شود. در این فرآیند، هوای تولید شده بخش ضروری تصفیه خانه آب است که توسط بلوئرهای لوب 3 پره، تامین می شود. استفاده از سیستم‌های دمنده جابجایی مثبت در تصفیه خانه‌های پساب، موجب صرفه‌جویی در هزینه، کارآمدتر شدن انرژی و افزایش عملکرد می‌شود.
بازار دمنده های جابجایی مثبت، بر اساس منطقه
قاره آسیا بیشترین سهم را در بازار جهانی بلوئرهای لوب، هم از نظر حجم و هم از نظر فروش در سال 2017 به خود اختصاص داده است. تصفیه فاضلاب از دو دهه گذشته و با به وجود آمدن موج بالای صنعتی شدن، یکی از نگرانی های اصلی در این قاره  محسوب می شود. چین، هند و ژاپن از جمله مراکز کلیدی توسعه اقتصادی در قاره آسیا به حساب می آیند که طی چند سال گذشته اقدام به راه اندازی کارخانجات تولیدی و شیمیائی نموده اند، به همین دلیل ، تصفیه فاضلاب همواره یکی از نگرانی‌های فزاینده دولت‌ها در این کشورها بوده است.
به عنوان مثال، دولت چین در دوازدهمین برنامه پنج ساله خود، تقریباً 110 میلیارد دلار در سال، به حفاظت از محیط زیست و کنترل آلودگی اختصاص داده است که عمدتاً شامل پسماندهای جامد و تصفیه فاضلاب است. این اقدامات و تعدادی از سیاست‌های دیگر اتخاذ شده توسط دولت‌ها برای تصفیه فاضلاب خانگی و صنعتی به منظور تامین کردن منابع آب موجود، تقاضای محصول بلوئر روتس را در سراسر جهان افزایش داده است.
اروپا یکی دیگر از مناطق برجسته در بازار جهانی دمنده های جابجایی مثبت در سال 2017 بود که به دلیل حضور شرکت هایی مانند Aerzen، Kaeser Kompressoren و HR Blowers توانسته این موضوع را در این منطقه مرتفع نماید.
در انتهای مقاله می بایست عنوان نمود که اندازه بازار بلوئرهای جابجایی مثبت در سال 2017 از مرز 2 میلیارد دلار فراتر رفته و پیش بینی می شود که این عدد طی 5 سال آینده با ضریب 6% رو به افزایش باشد.

وب سایت در حال بروز رسانی می باشد .....

X