سری کوپل مستقیم ATD(3000 Rpm)

شرکت AIRTRUST تولید کننده انوع کمپرسورهای کوپل مستقیم در کشور می باشد که در این بخش در خصوص کمپرسورهای سری ATD ( کوپل مستقیم بدون گیر بکس با دور 3000RPM ) می پردازیم .
همانطور که می دانید در کمپرسورهای تسمه ای با دو مشکل روبرو هستیم :
اول مشکل تلفات انرژی : که وزن فولی ها که بخشی از توان موتور را به خود اختصاص می دهند و همچنین سر خوردن تسمه ها بر روی فولی ها که باعث هدر رفت بخشی از انرژی می گردند .
دوم کاهش طول عمر بلرینگ ها و کاسه نمد ها : همانطور که می دانید شفت الکتروموتور و واحد هواساز به مقدار 0.05 لقی دارند ، هنگامی که از سیستم فولی و تسمه برای انتقال قدرت استفاده می کنیم ، جهت انتقال حداکثر قدرت از الکتروموتور به واحدهواساز مجبور به سفت کردن تسمه ها هستیم که در این حالت 0.05 لقی به صفر می رسد و حتی فشار مضاعف نیز به یک سمت از بلبرینگ ها و کاسه نمدها وارد خواهد شد ، لذا طول عمر اصلی ترین قطعات کمپرسور کاهش خواهد یافت .
حال اگر کمپرسور در پروژه ای قرار گیرد که بصورت دائم کار و با حداکثر ظرفیت زیر بار باشد ، فشار بر روی بلبرینگ ها و کاسه نمدها بصورت تساعدی افزایش خواهد یافت .
البته این نکته قابل ذکر است در سایزهای کوچک ( از توان 7kw الی 55kw ) به دلیل سایز کوچ فولی ها و همچنین تعداد کم تسمه ها سیستم انتقال قدرت تسمه ای ( در صورتیکه درست اجرا شود ) مشکلی برای الکتروموتور و واحد هواساز ایجاد نخواهد کرد و در سایزهای از 75kw الی 160kw جهت پروژه هایی که عمدتا با 60% ظرفیت کمپرسور هوای فشرده را مصرف می کنند و در بعضی از نقاط مقدار هوای مصرفی به بیش از این می رسد ، می توان از سیستم انتقال قدرت بصورت تسمه ای استفاده نمود اما در پروژه هایی که بصورت حداقل دو شیفت کاری و با حداکثر ظرفیت از کمپرسور استفاده می کنند بهترین گزینه ، کمپرسورهای کوپل مستقیم هستند.
در کمپرسورهای کوپل مستقیم به دلیل حذف فولی ها و تسمه ها فشار مازاد بر روی بلبرینگها و کاسه نمدها حذف و مقدار لقی شفت ها نیز حفظ می گردد ، اما این نکته قابل ذکر است اگر نوع کوپل صحیح نباشد معضلات بسیار زیادی پیش روی مصرف کننده خواهد و حتی می توان گفت یک کمپرسور تسمه ای به مراتب بهتر از یک کمپرسور کوپل مستقیم با طراحی غلط است ، به هر حال کمپرسور تسمه ای با طول عمر کمتر و تلفات انرژی توانایی کار خواهد داشت اما کمپرسور کوپل مستقیم با طراحی نامناسب بعد از یک مدت کوتاه شاید حدود یکسال با توقف های متعدد روبرو خواهد بود .
از جمله ویژگی های خاص کمپرسور های سری ATD ساخت شرکت AIRTRUST می توان به موارد ذیل اشاره نمود :
1. قابلیت تولید از توان 15kw تا 450kw .
2. استفاده از گلدانی ریختگری شده یک تکه با بالانس 100% جهت حفظ پایدار کوپل .
3. استفاده از کوپلینگهای روتکس به جای کوپلینگ های KB و … .
4. ساخت سازه شاسی از ورق ضخیم خم شده در سایزهای 15kw تا 55kw و استفاده از ناودانی صنعتی از سایز 75kw تا 450kw .
5. سیستم خنک کاری قدرتمند ، در این خصوص اطمینان داده می شود ، سیستم خنک کاری کمپرسورهای شرکت AIRTRUST تا 40% قدرتمندتر نسبت به موارد معمول می باشد .
6. نصب سنسورهای حرارتی بلبرینگ جلو و عقب و سیم پیچ الکتروموتور و اتصال آنها به دیوایس های تنظیمی جهت مشاهده آنلاین درجه حرارتها و ارسال سیگنال به سیستم کنترلی جهت محافظت حداکثر از الکتروموتور .
7. استفاده از کابینت های خاص که ضمن جلوگیری مناسب از ورود غبار به کمپرسور و کاهش سطح صدای خروجی ، با کنترل مسیرهای حرکت هوا در کمپرسور موجب خنک کاری هرچه بهتر کل دستگاه و همچنین تنفس بهتر واحد هواساز خواهد شد .
8. گارانتی بدون شک معتبر با ارائه خدمات پس از فروش مطلوب جهت جلب رضایت حداکثری خریداران گرامی .

 

 

کمپرسور اویل اینجکت سری کوپل مستقیم ATD(3000 Rpm)