بازار دمنده جابجایی مثبت تا سال 2024 از 3 میلیارد دلار عبور خواهد کرد

مقاله فوق به میزان توسعه بازار دمنده های ( بلوئر ) جابجایی مثبت بر اساس کاربر نهایی، محصول، صنعت و تجزیه و تحلیل منطقه ای (ایالات متحده، کانادا، انگلستان، آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، روسیه، چین، هند، ژاپن، استرالیا، مالزی، اندونزی، برزیل، مکزیک، آفریقای جنوبی، عربستان سعودی، امارات متحده عربی)، پتانسیل کاربرد، روند قیمت، سهم بازار رقابتی و پیش بینی از سال 2018 تا سال 2024 اشاره دارد. بالطبع با توجه به بررسی این موضوع در کشورهای مختلف، در مورد بازار بلوئرهای جابجائی مثبت در کشور ایران نیز می تواند مورد توجه باشد.

بازار بلوئرهای جابجایی مثبت تا سال 2024 از رقم 3 میلیارد دلار فراتر خواهد رفت. بر اساس یک گزارش تحقیقاتی توسط موسسه  Global Market Insights ، بازار بلوئرها (بلوئرهای لوب) عمدتاً ناشی از افزایش تقاضا از طرف صنعت تصفیه آب و فاضلاب است که در چند سال گذشته به سرعت در حال رشد بوده است. افزایش تقاضا برای آب شیرین جهت آشامیدن، صنعتی شدن و کشاورزی به رشد بازار بلوئرهای روتس در سال 2017 دامن زده است. پیش بینی می شود تا سال 2025 صنعت تصفیه آب و فاضلاب جهانی به رقم 674.72 میلیارد دلار برسد، زیرا کشورهای مختلف در حال افزایش بودجه برای فرآیندهای تصفیه آب و فاضلاب در سهم مالی خود هستند.

یکی دیگر از محرک های اصلی رشد بازار دمنده لوب ، صنعت بسته بندی است که در سال های گذشته رشد بسیار خوبی را نشان داده است و احتمالاً با نرخ رشد بالائی در آینده همراه خواهد بود. پیش بینی می شود که تا سال 2024، صنعت بسته بندی جهانی از مرز 1 تریلیون دلار عبور کند، این رشد تصاعدی در صنعت بسته بندی، تقاضای بلوئر های فوق را، افزایش می دهد.

قیمت بالای بلوئرهای لوب و افزایش موانع تجاری، تهدیدی برای بازار دمنده جابجائی مثبت در سال های آینده است. علاوه بر این، روند فزاینده انزوا و جنگ‌های تجاری مداوم بین کشورهایی مانند چین و ایالات متحده، تقاضای دمنده‌های جابجایی مثبت را در این پیش بینی مختل خواهد کرد. موضوع دیگر ، خطر جایگزینی سایر مکانیزم های دمنده مانند بلوئرهای ساید چنل را نیز بوجود می آورد.

نسل جدید بلوئرهای سه پره با ورود به بازار بسیار سریع رشد نمود که این موضوع قابل پیش بینی بود و کشورهایی مانند چین، هند و ژاپن نیز فناوری فوق را به سرعت در صنایع خود بالخص صنایع نفت و گاز و صنایع شیمیائی گسترش دادند. البته قابل ذکر است کشور هند در بلوئرهای سایز بالا همچنان از بلوئر 2 پره استفاده می نماید.

اطلاعات کامل تر در این زمینه را در مقاله ای دیگر با عنوان ” روند صنعت بلوئرهای جابجایی مثبت ” در همین سایت می توانید دنبال نمائید.

آسیا و اقیانوسیه بخش عمده ای از بازار جهانی بلویرهای لوب را در سال 2017 به خود اختصاص داده و تا سال 2024 همچنان به همین موقعیت ادامه خواهد داد. افزایش تولیدکنندگان محصولات محلی در منطقه و غول های چند ملیتی که کارخانه های تولیدی را به دلیل هزینه کار رقابتی و بازار داخلی گسترده ایجاد می کنند را نیز می بایست در نظر گرفت. افزایش تقاضای محصول در سراسر منطقه اروپا هم یکی دیگر از بازارهای برجسته برای بازار دمنده های جابجائی مثبت است که به دلیل افزایش سریع تاسیسات تصفیه آب و فاضلاب در سطوح محلی می باشد. همچنین صنایع شیمیایی اروپا سالانه حدود 900 میلیارد دلار درآمد ایجاد می کند. اروپا با بیش از 70 میلیارد دلار مازاد تجاری در هر سال، یکی از برترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان مواد شیمیایی در جهان است.

بازار دمنده های جابجایی مثبت متنوع است که شامل کمپانی های چند ملیتی تا شرکت های محلی در مقیاس متوسط نیز می شود. کمپانی های اصلی تولید کننده بلوئرهای لوب ( جابجائی مثبت ) به شرح زیر می باشد:
 • Aerzen
 • Kaeser
 • Universal Blower Pac
 • Shandong Zhangqiu Blower Co
 • Howden
 • Kay International
 • Busch SE
 • Gardner Denver Holdings
 • Hitachi Ltd.
 • Siemens
 • Eurus blowers
یکی از استراتژی هائی که طی سالیان گذشته توسط کمپانی های بین المللی رخ داده است، خرید کل یا بخشی از شرکت های کوچک تولید کننده یا شرکت های رقیب خود می باشد. بعنوان مثال در سال 2017 شرکت  Busch SE  تقریبا 30% از سهام شرکت رقیب داخلی خود یعنی شرکت Pfeiffer را خریداری نمود. این حرکت احتمالاً مزیتی بالا برای شرکت Busch SE در سال های آینده در بازار پمپ ها و دمنده های داخلی بوجود خواهد آورد. اکثر کمپانی های نام برده شده شبکه های فروش و خدمات خود ( مانند نمایندگی های انحصاری و عاملیت های فروش ) را در مناطق مختلف برای محصولات خود دارند. همچنین برخی از از این شرکت ها، محصولات خود را از طریق کانال های آنلاین به فروش می رسانند.

وب سایت در حال بروز رسانی می باشد .....

X